„Умна” пейка в двора на Трета

                                                               „Умна” пейка в двора на Трета

Учениците от клуб „Дигитална география” към III ПМГ „Акад. Методий Попов” реализираха своя иновативен проект – умна пейка, която съчетава устойчивите технологии и удобството. Пейката е монтирана в двора на гимназията и е снабдена със соларен панел, който осигурява необходимата енергия за вградената зарядна станция за мобилни устройства. Проектът е разработен изцяло от учениците – от идеята и дизайна до монтажа и тестването на функционалността.

„Целта ни беше да създадем нещо полезно за обществото и едновременно с това да покажем как технологиите могат да служат за опазването на околната среда”, споделят авторите на проекта.

Инициативата е част от стремежа на клуба да се съчетае географията с дигиталните решения, насърчавайки ученическото участие в устойчиви иновации и практическо приложение на наученото в класната стая.

Scroll to Top